USD32,93
EURO35,40
CHF36,92
JPY0,207000
RUB0,374300
GBP41,96
EURO/USD1,07
BIST10.767,85
GR. ALTIN2.461,65
BTC60.607,80

Yatırımcıyı yönlendiren hesaplara önlem konacak!

yatirimciyi yonlendiren hesaplara onlem konacak qsNfAtjK.jpg
yatirimciyi yonlendiren hesaplara onlem konacak qsNfAtjK.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Piyasası Şurası Lideri İbrahim Ömer Gönül, yapılan incelemelerinde toplumsal medyada hem paylara al önerisi verildiğini hem de eğitim ismi altında pay yönlendirmesi yapıldığına şahit olduklarına işaret ederek “İyi niyetli bu işi yapan da var, makûs niyetli kullanan da var. Direkt pay pazarlayan hesapların farkındayız, takip ediyoruz. İlgili şahıs menfaat temin ettiyse hakkında idari para cezası uyguluyoruz, kabahat duyurusunda bulunuyoruz. Son kademe uygulanabilecek önlem ise toplumsal medya hesabının kapatılmasıdır” dedi.

Ekonomi Gazetesi’nin haberine nazaran Gönül, son devirde ağırlaşan halka arzlar, yatırımcı davranışları ve SPK’nın düzenlemelerine ait bir küme gazeteci ile bir ortaya geldi. Halka arzın, şirketlerin sermaye piyasasından fon temini için rutin bir müracaat olduğunu kaydeden Gönül süreci şöyle anlattı: “Detaylı inceleme yaparız, izahnamesine onay veririz ya da reddederiz. Onaylanan izahnameler açıklandığı için reddettiklerimizi bilmiyorsunuz. Hatta daha birinci basamakta bile başvurusunu ilerletmeden reddettiğimiz şirketler bulunmaktadır. Kuralları sağlayan firmalar pekâlâ borsaya gelecektir. Potansiyeli olan 80 civarında şirket halka arz için bekliyor. Bunların içinde 6-7 milyar liralık halka arz büyüklüğüne ulaşabilecek şirketler de var. Halka arz edilecek şirketlerden geleceğe dair umut verici bir öyküsünün olması bekleriz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!