USD31,30
EURO33,89
CHF35,40
JPY0,209000
RUB0,343100
GBP39,68
EURO/USD1,08
BIST9.193,69
GR. ALTIN2.055,92
BTC61.606,71

Bir sonraki yükseliş döneminde kıtlık mı olacak? 

bir sonraki yukselis doneminde kitlik mi olacak mAtVWBI.jpg
bir sonraki yukselis doneminde kitlik mi olacak mAtVWBI.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasalardaki likidite eksikliği, ABD enflasyon ve faiz oranlarının tesirleri, temel şartların optimist olmaması.. Bunlar hepimizin takip ettiği çok değerli bahisler.

Peki zincirüstü datalara geniş perspektiften baktığımızda geçmiş devirlere göre neler farklı? 

2023 yılının birinci yarısında sermaye/likidite girişleri kripto varlıklara girerken, yılın ikinci yarısında stabil bir hale gelerek kararsızlık düzeyine ulaştı. Tıpkı vakitte onchain’de transfer edilen coin’lerin alım fiyatlarında da kıymetli bir değişiklik yok, yani yatırımcılar kârları yahut ziyanları genel olarak satmıyor.

Uzun vadeli yatırımcılar şu anda dolanımdaki BTC arzının yaklaşık yüzde 75’ine sahip. Ayda ortalama +50 binden fazla BTC şu anda Hodler’lar tarafından kasaya konuluyor ve bu da hem arzın daraldığını hem de süreç yapma konusunda yaygın bir isteksizlik olduğunu gösteriyor. Bitcoin arzı bu döngüde evvelkilere kıyasla daha da sıkılaşıyor.

Bitcoin sıcak arzına da baktığımızda 0,5 standart sapmanın altında seyreden daralan ve sıkışan bir Btc arzını son 535 gündür görüyoruz.

Hodler ve borsalardaki durumuna eş vakitli baktığımızda, borsalardaki Bitcoin ölçüsü son beş yılın en düşük düzeyindeyken, LTH’lerde (altı aydan daha fazla hodl edenler) ATH düzeyinde.

Bu ikisinin aksi tarafta gitmesi de birikime işaret etmekte. Bu, BTC’lerin borsalardan cekilerek cüzdanlara taşınıp uzun vadeli yatırımcı statüsüne geçtiğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Tüm olumsuz temel şartlara karşın zincirüstü datalara nazaran Bitcoin birikim evresinde ve yükseliş dönemine hazırlanıyor olarak görülüyor.

Onchain teknik bilgilere nazaran, 28.235 üzerinde bir kapanışla hacimli bir yükseliş kelam konusu olabilirken, kısa vadeli yatırımcıların maliyetini de geçemezsek (27.768), aşağıdaki kıymetli dayanakların ziyaret edilmesi mümkün.

Referanslar: https://insights.glassnode.com/ https://www.lookintobitcoin.com/

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!