USD32,59
EURO35,04
CHF36,85
JPY0,207700
RUB0,379700
GBP41,65
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.442,26
BTC65.409,55

Çin’den 2 yıl sonra gelen şaşırtan atak: Ödül 400 bin dolar!

cinden yil sonra gelen sasirtan atak odul bin dolar QXPjWgr.jpeg
cinden yil sonra gelen sasirtan atak odul bin dolar QXPjWgr.jpeg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin hükümetine ilişkin China Daily gazetesi, kendi NFT platformunu kurmak istediğini açıkladı. Gazete, platformun dizaynını yapacak olan firmaya yaklaşık 400 bin dolar ödül verileceğini söylerken, 2021 yılından bu yana her türlü dijital varlık süreçlerini yasaklayan Çin’in bu atağı başları karıştırdı.

Tasarım için ödül verilecek

Çin Komünist Partisi Tanıtım Departmanına ilişkin İngilizce bir gazete olan China Daily, kendi metaverse ve NFT platformunu oluşturmak istediğini belirtti.

Yakın vakitte yapılan bir duyuruya nazaran China Daily, NFT platformunu bütçe özellikleri dahilinde tasarlayabilecek bağımsız bir firmaya 2 bin 813 milyon Yuan (390 bin dolar) ödül verecek. China Daily, firmanın blokzincir konusunda uzmanlaşmış “Çinli ya da yabancı” bir firma olabileceğinin de altını çizdi. Buna ek olarak, mukaveleyi kazanan blokzinciri firmasının ana ağının saniyede 10 binden fazla süreci gerçekleştirebilecek kapasitede olması gerektiği bildirildi.

“Çin medeniyeti tesirinin yayılması” amaçlanıyor

Firmaların, müracaatlarını sunmaları ve platformu üç ay içinde tasarlamaları için 17 Ekim’e kadar mühletleri olacak. China Daily NFT Platformunun gayesi, “Metaverse, sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), karma gerçeklik (AR) ve Blokzincir, NFT, büyük data, bulut bilişim ve başka teknolojilerin kullanımı” üzere yollarla “Çin medeniyeti tesirinin yayılmasını iyileştirmek” olarak açıklandı.

Geliştiriciler, platformun “dijital koleksiyonların yüklenmesine, görüntülenmesine ve yönetilmesine müsaade vermesi ve multimedya formlarını ve çoklu koleksiyon cinslerini desteklemesi” gerektiğini belirtti. Fiyatlandırma, teklif verme ve hudutlu periyodik fonksiyonların de çoklu para ünitesi mutabakatının yanı sıra NFT platformuna entegre edilmesi gerektiği vurgulandı.

Konuyla ilgili yapılan duyuruda ise şu tabirler yer aldı:

“Kendi platformuna ek olarak, proje gayelerine ve maksat kitle kümelerine nazaran, dijital koleksiyonlar yayınlamaya uygun yurt içi ve yurt dışı ana akım NFT platformları, NFT dijital koleksiyonlarını yayınlamak için seçilecektir. Yabancı platformlar ortasında OpenSea, Rarible, SuperRare, Foundation vb. yer almaktadır.”

Öte yandan Çin 2021’den bu yana her türlü kripto para ünitesi sürecini yasakladı. Birtakım blokzincir kuruluşları ülkede hala faaliyet gösteriyor olsa da, ekseriyetle kolluk kuvvetlerinin ağır incelemesiyle karşı karşıya kalıyorlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!