USD32,79
EURO35,03
CHF36,86
JPY0,209200
RUB0,372800
GBP41,81
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.447,64
BTC66.331,87

Dövmeleri NFT’ye dönüştüren makine: Her kullanımda para kazandırıyor!

dovmeleri nftye donusturen makine her kullanimda para kazandiriyor bagPy.png
dovmeleri nftye donusturen makine her kullanimda para kazandiriyor bagPy.png
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blackdot isimli şirket, NFT olarak kullanılabilir bir dövme makinesini tanıttı. Yapılan her dövmenin tıpkı NFT’ler üzere eşsiz olacağı belirtilirken, ayrıyeten yapıtın sanatkarının da dövmenin her kullanımında telif parası alacağı kaydedildi.

Benzersiz olacak

Austin merkezli Blackdot, blokzincirinde saklanan ve NFT olarak ikiye katlanır dövme yapabilen bir makineyi tanıttı. Makineden çıkan dizaynlar, kullanıldığında sanatkarların telif hakkı kazanmasına imkan tanıyacak. Ünlü dijital sanatçı Tyler Hobbs tarafından desteklenen projede “türünün tek örneği” dövmeler yaratılacak.

Hobbs, “Blackout aygıtının neler yapabildiğini görmeye başladığımda, elde edebildiği hassasiyet ve detay düzeyi akıllara sakinlik veriyordu.” diyerek, “Bu çok doğal bir ahenk üzere göründü, dijital ve insanın bu karışımı, insan ve makineyi bir halde birleştirmek sanatsal olarak benim için sahiden büyük bir tutku ve bu yüzden Blackdot ile çalışma fırsatı benim için sahiden heyecan vericiydi.” tabirlerini kullandı.

Öte yandan Hobbs’un Fidenza isimli koleksiyonundan kesimler geçmişte milyonlarca dolara satılmıştı.

Ayrıca Blackdot, alıcıların NFT olarak da sahip olacakları dövmeler yaratacak bir dizi farklı sanatkardan özel dizaynlar sunmayı planladığını belirtti.

Elle yapılandan daha ayrıntılı

Şirket, müşteriye dövme yapmadan evvel Blackdot aygıtının, her müşterinin cilt tipine uygun nokta derinliğini belirlemek için az sayıda bâtın test noktası (insan saçı ile yaklaşık birebir çapta) kullandığını söyledi.

Blackdot CTO’su Yan Azdoud, “Sanatçılar, Blackdot aygıtının yapıtlarını cilt üzerinde tekrar üretebilmesindeki aslına uygunluk ve doğruluk karşısında her vakit hayrete düşüyorlar.” dedi ve ekledi:

“Gri tonlamalı noktalarımızın çapı 25 mm ve bunlara cerrahi hassasiyetle dövme yapabiliyoruz, bu da elle dövme yapılamayan son derece detaylı dizaynları gerçekleştirmemizi sağlıyor.”

Ayrıca Blackdot’un CEO’su ve kurucusu Joel Pennington, şirketin yeni eserinin “kültürü değiştirme ve insanların sanat, dövme ve kendini tabir etme hakkındaki niyetlerini değiştirme gücüne sahip olduğuna” inandığını söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!