USD32,79
EURO35,03
CHF36,86
JPY0,209200
RUB0,372800
GBP41,81
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.447,64
BTC66.331,87

Mahkemenin JetBlue satın alma muahedesini durdurmasının akabinde Spirit Airlines’ın pay pahası düştü

mahkemenin jetblue satin alma muahedesini durdurmasinin akabinde spirit airlinesin pay pahasi dustu DZrjetL.jpg
mahkemenin jetblue satin alma muahedesini durdurmasinin akabinde spirit airlinesin pay pahasi dustu DZrjetL.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spirit Airlines (SAVE) payları, federal bir yargıcın JetBlue Airways’in (JBLU) bütçe havayolunu satın almasını, bu türlü bir birleşmenin “rekabeti kıymetli ölçüde azaltacağı” telaşıyla engellediğini duyurmasının akabinde Salı günü %50’nin üzerinde bir düşüş yaşadı.

Adalet Bakanlığı daha evvel, bütçe şuuruna sahip yolcular için daha yüksek bilet fiyatlarına yol açacağını sav ederek satın almayı durdurmak için bir dava başlatmıştı.

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı William Young kararında “JetBlue, Spirit’in uçaklarını JetBlue’nun oturma sistemiyle tekrar yapılandırmayı ve JetBlue’nun genel olarak daha yüksek bilet fiyatlarını uygulamayı amaçlıyor” dedi. “Spirit’in pazardan çıkarılması, Spirit’in daha uygun bilet fiyatlarına güvenen yolcuları dezavantajlı duruma düşürecektir.”

Bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle JetBlue’nun pay senedi pahası %4.5 oranında artmıştır.

Karar, pazardaki rekabet şartlarını azalttığını düşündüğü birleşmeleri önlemek için etkin olarak çalışan Adalet Bakanlığı için bir kazanımı temsil ediyor.

Karara cevaben JetBlue ve Spirit tarafından yapılan ortak açıklamada, birleşmelerinin daha fazla rekabet yaratacağına ve tüketiciler için daha fazla seçenek sunacağına inandıkları belirtilerek sonuca katılmadıkları söz edildi.

Her iki şirket de şu anda yargıcın kararını incelemekte ve bundan sonra ne üzere adımlar atacaklarını kıymetlendirmektedir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir insan editör tarafından düzenlenmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Halka Arz Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!